Reklama

Trwają prace związane z przebudową rynku Łazarskiego.

fot. UMP
fot. UMP

Miejscy urzędnicy zapewniają, że inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i powinna być zakończona jesienią następnego roku.

- Inwestycja przebiega planowo. Czekamy na efekt końcowy, który będzie satysfakcjonujący dla całego Łazarza - zarówno kupców, jak i mieszkańców. Rynek po przebudowie stanie się wielofunkcyjną przestrzenią, wychodzącą naprzeciw wszystkim użytkownikom, pełnić będzie nie tylko funkcję handlową, ale też rekreacyjną, kulturalną i społeczną. Od początku zależało nam na wysokiej jakości powstałej infrastruktury stąd w projekcie pojawiła się nawierzchnia z naturalnego kamienia a także naturalne okładziny na schodach. Zieleń to także priorytet w tym projekcie, stąd kilkadziesiąt nowych drzew i duże powierzchnie roślinności niskiej - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta.

Obecnie prace trwają m.in. na skwerze im. Kazimierza Nowaka, gdzie wykonano całą konstrukcję żelbetową muru oporowego, a także schodów. Na schodach oraz murze oporowym zamontowano także w dużej części okładziny granitowe, co daje wyobrażenie, jak będzie docelowo wyglądać to miejsce.

Powstaje konstrukcja, na której oprze się dach - jego elementy są produkowane w Kielcach. Zakończono ponadto dużą część robót ziemnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.12 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro