Reklama
Reklama

Weszli do sklepu w centrum handlowym i wynieśli z niego sprzęt za 8 000 zł. Wpadli przez kierowcę

fot. policja

Policjanci z poznańskiego Nowego Miasta zatrzymali 3 osoby.

Do zdarzenia doszło 10 września w godzinach wieczornych. - Policjanci z Nowego Miasta otrzymali informację o tym, że w godzinach wieczornych dwóch mężczyzn weszło do sklepu w centrum handlowym i zabrało sprzęt komputerowy warty blisko 8 tys. złotych. Jak się okazało, chwilę wcześniej, ci sami sprawcy próbowali ukraść dwa laptopy i konsolę do gier w innym miejscu - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Szybko okazało się, że mężczyznom pomagał kolega. Czekał na nich w samochodzie przy centrum handlowym, by wszyscy mogli jak najszybciej uciec z miejsca przestępstwa. - Policjanci namierzyli samochód, którym poruszali się złodzieje, a następnego dnia zapukali do drzwi właściciela pojazdu. Mężczyzna był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, lecz w rozmowie z policjantami przyznał się do popełnionego czynu - dodaje.

Ostatecznie zatrzymano w tej sprawie 3 osoby. To mężczyźni w wieku 21 - 24 lata, którzy są znani policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. Odzyskano też skradziony sprzęt. Postawiono im zarzut przywłaszczenia mienia i usiłowania kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
16.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro