Reklama
Reklama

18 przypadków w powiecie poznańskim: publikujemy ogniska zakażeń

Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. fernandozhiminaicela / pixabay.com

Ze środowego komunikatu wynika, że w powiecie poznańskim odnotowano w ciągu ostatniej doby 18 przypadków zakażeń koronawirusem.

Wśród zakażonych jest dwoje dzieci. - Są to zakażeni z różnych źródeł, nie można obecnie mówić o jakimś nowym dużym ognisku w naszym regionie - mówi Anna Pawłowska z poznańskiego sanepidu. - Mamy już 15 przypadków w ognisku na terenie bazy wojskowej w Krzesinach. 4 przypadki potwierdzono dotąd w Volkswagenie, choć tam firma we własnym zakresie wykonuje dużo testów - dodaje.

Nowością są przypadki w kolejnych poznańskich szkołach. - Uczennica z Liceum św. Marii Magdaleny jest zakażona. Jeden przypadek mamy w społecznej szkole przy ulicy Grunwaldzkiej. Potwierdzam też zakażenie ucznia w Społecznej Dwójce na Wichrowym Wzgórzu. Prowadzimy dochodzenia w tych placówkach, osoby z najbliższego kontaktu trafią na kwarantannę - podkreśla.

Kilka przypadków odnotowano też w szpitalach. - Mamy pojedyncze zakażenia w szpitalu im. Degi, a także w szpitalach przy Przybyszewskiego i Długiej - kończy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro