Reklama
Reklama

Kolejne olbrzymie sumy wyłowione pod Skokami

fot. Franciszek Szklennik FB

Wyłowiono je w ostatnich dniach z Jeziora Rościńskiego.

Pierwszą wielką rybę wyłowiono 20 września, a więc w ostatnią niedzielę. Olbrzymi sum mierzył 210 centymetrów długości i ważył około 100 kilogramów. - Paweł Winkel walczył z rybą dobre 1,5 godziny. To największy sum złowiony przez tego wędkarza. Robert Kowalewski (dzierżawca jeziora) zapowiedział wędkarzowi, że do czasu aż rekord nie zostanie pobity może wędkować bez wnoszenia opłat. Rekordowa ryba połasiła się na niewielką sztuczna przynętę - wyjaśnia Franciszek Szklennik ze Skoków na swoim facebookowym profilu.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Na kolejną wielką rybę nie trzeba było długo czekać. Już w poniedziałek z tego samego jeziora wyciągnięto suma mierzącego 205 centymetrów i ważącego 85 kilogramów. Tym razem wędkarzem był Jakub Czepek, który w niedzielę pomagał w uporaniu się z wielką rybą Pawłowi Winkelowi. Tym razem to Winkel pomagał koledze. Walka trwała około 40 minut. - Ryba wzięła na tzw. kopyto - dodaje Szklennik.

Ryby wróciły do wody. Co jakiś czas pojawiają się informacje o gigantycznych sumach wyławianych z Jeziora Rościńskiego. Na naszym portalu pisaliśmy o olbrzymach m.in. w 2015 roku. Wówczas Mariusz Pedda z Rogoźna wyłowił tam suma mierzącego aż 222 centymetry. Nie udało się go zważyć, bo nie dysponowano odpowiednią wagą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro