Reklama
Reklama

Na Strzeszynie trwa budowa domu pomocy społecznej

fot. PIM
fot. PIM

Nowa siedziba Domu Pomocy Społecznej powstaje na Strzeszynie.

Budynek przy ul. Żołnierzy Wyklętych ma już dach, a do końca września zamontowane zostaną wszystkie okna. - Wewnątrz trwają zaawansowane prace instalacyjne i tynkarskie, w piwnicy powstają posadzki. Na zewnątrz rozpoczęły się roboty związane z elewacją, zakończono montaż konstrukcji stalowych loggii, trwa budowa zaplanowanych dróg, parkingów oraz ogrodzenia wokół terenu zielonego - relacjonuje Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na ponad 6 tys. mkw. zamieszka stu pensjonariuszy, ulokowanych w pokojach jedno- i dwuosobowych. Każdy z nich zostanie wyposażony w łazienkę. W budynku będzie działał gabinet doraźnej pomocy medycznej oraz zaplecze higieniczno-sanitarne.

- Całość uzupełnią pomieszczenia biurowe i administracyjne, kuchnia, jadalnia, pokój gościnny i dzienny, pralnia z suszarnią, wspólne przestrzenie z pracowniami, kino-cafe i kaplica. W piwnicy przewidziano miejsce na zaplecze socjalne oraz higieniczno-sanitarne dla pracowników placówki, pomieszczenia techniczne, magazynowe oraz garaże. Budynek będzie nowoczesny i spełniający europejskie standardy opieki nad seniorami. Na Strzeszyn przeprowadzą się pensjonariusze DPS nr 1, mieszczącego się obecnie w kamienicy przy ul. Bukowskiej. Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m. in. dzięki dużym pokojom, windom oraz szerokim korytarzom - informują PIM.

Obiekt powinien być oddany do użytku w ostatnim kwartale 2021 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
116.15 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro