Reklama
Reklama

Nagrano nagą parę w toalecie poznańskiego klubu. Autorowi filmu może grozić nawet 5 lat więzienia

stopklatki nagrania
stopklatki nagrania

Nagranie powstało w sobotę w toalecie klubu X-Demon Poznań.

Na nagraniu, które dotarło do naszej redakcji z kilku niezależnych źródeł widać ochroniarzy pracujących w klubie, którzy otwierają zamknięte drzwi toalety. Gdy udaje im się je otworzyć, ukazują się wyraźnie zawstydzeni kobieta i mężczyzna. Bez ubrań.

Jedna z osób znajdujących się w łazience nagrała całe zajście. Obecnie krąży pomiędzy internautami i tym sposobem dotarło również do nas. Co oczywiste, nie pokażemy go na portalu. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z klubem X-Demon. Na nasze pytanie o to dlaczego ochroniarze próbowali otworzyć drzwi zamkniętej toalety, w której ktoś przebywał, usłyszeliśmy jedynie, że zgłoszono prośbę o interwencję. Poproszono także o przesłanie pytań drogą mailową, co zrobiliśmy. Nasz mail pozostał jednak bez odpowiedzi.

- W mojej ocenie ludzie widoczni na tym nagraniu mogą dochodzić swoich praw wobec osoby, która rozpowszechnia nagranie z ich wizerunkiem - mówi Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Mowa tu o naruszeniu artykułu 191a kodeksu karnego, a więc naruszeniu intymności seksualnej. - Kto utrwala wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej, używając w tym celu wobec niej przemocy, groźby bezprawnej lub podstępu, albo wizerunek nagiej osoby lub osoby w trakcie czynności seksualnej bez jej zgody rozpowszechnia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - czytamy w kodeksie. Co istotne, ściganie w takim przypadku następuje na wniosek pokrzywdzonego, a kara może spotkać nie tylko osobę, która nagrała filmik, ale także każdą osobę, która ten film przesłała dalej.

Czy sama para złamała prawo? Nie bardzo. Wprawdzie dopuszczenie się publicznie nieobyczajnego wybryku jest traktowane jako wykroczenie i zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych. Trudno tu jednak mówić o publicznym wybryku, bo para była zamknięta w toalecie, którą siłą otworzyli ochroniarze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro