Reklama
Reklama

Czesław Michniewicz trenerem Legii Warszawa

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Ceniony przez kibiców Lecha Poznań trener został zatrudniony w Legii Warszawa

Czesław Michniewicz prowadził Kolejorza w latach 2003-2006. Klub pogrążony był wówczas w kryzysie finansowym, mimo to udało się m.in. wywalczyć Puchar Polski.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Po przejęciu Lecha przez rodzinę Rutkowskich Michniewicz odszedł z Poznania, żeby potem zdobyć mistrzostwo Polski, a następnie pracować w kolejnych klubach z ekstraklasy. Do Poznania nie wrócił, choć wielu kibiców przez lata liczyło na takie rozwiązanie.

W poniedziałek podpisał za to umowę z aktualnym mistrzem Polski, a przy okazji największym rywalem Kolejorza. Nowy szkoleniowiec Legii do listopada będzie łączyć tę funkcję z obowiązkami selekcjonera reprezentacji do lat 21.

- Wszystko potoczyło się szybko, znalazłem się przy Łazienkowskiej dzięki ofercie prezesa Mioduskiego i zgodzie prezesa Bońka, za co serdecznie mu dziękuję. Najpierw dał mi szansę zaistnieć w PZPN-ie, teraz pozwolił mi pracować w Legii. Nie mamy wiele czasu, więc przez najbliższe dni przede wszystkim będziemy starali się jak najlepiej poznać piłkarzy. Liczę na to, że będą omijały nas kontuzje, a zawodnicy, którzy wracają do nas po urazach, jak najszybciej osiągną odpowiednią formę. Wielu piłkarzy znam z boiska, z niektórymi pracowałem już w reprezentacji, są także zawodnicy, którym będę musiał przyjrzeć się bliżej. Ale w tym zawodzie musisz umieć reagować szybko, szybko wyciągać wnioski - bywałem w takich sytuacjach w przeszłości, więc absolutnie mnie to nie przeraża. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i że będę miał okazję pracować w Legii i wspólnie tworzyć nową historię. Oczekiwania muszą być szybko realizowane, ja jestem gotów wyjść im naprzeciw - komentował Michniewicz w mediach swojego nowego klubu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro