Reklama
Reklama

Czesław Michniewicz trenerem Legii Warszawa

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Ceniony przez kibiców Lecha Poznań trener został zatrudniony w Legii Warszawa

Czesław Michniewicz prowadził Kolejorza w latach 2003-2006. Klub pogrążony był wówczas w kryzysie finansowym, mimo to udało się m.in. wywalczyć Puchar Polski.

Po przejęciu Lecha przez rodzinę Rutkowskich Michniewicz odszedł z Poznania, żeby potem zdobyć mistrzostwo Polski, a następnie pracować w kolejnych klubach z ekstraklasy. Do Poznania nie wrócił, choć wielu kibiców przez lata liczyło na takie rozwiązanie.

W poniedziałek podpisał za to umowę z aktualnym mistrzem Polski, a przy okazji największym rywalem Kolejorza. Nowy szkoleniowiec Legii do listopada będzie łączyć tę funkcję z obowiązkami selekcjonera reprezentacji do lat 21.

- Wszystko potoczyło się szybko, znalazłem się przy Łazienkowskiej dzięki ofercie prezesa Mioduskiego i zgodzie prezesa Bońka, za co serdecznie mu dziękuję. Najpierw dał mi szansę zaistnieć w PZPN-ie, teraz pozwolił mi pracować w Legii. Nie mamy wiele czasu, więc przez najbliższe dni przede wszystkim będziemy starali się jak najlepiej poznać piłkarzy. Liczę na to, że będą omijały nas kontuzje, a zawodnicy, którzy wracają do nas po urazach, jak najszybciej osiągną odpowiednią formę. Wielu piłkarzy znam z boiska, z niektórymi pracowałem już w reprezentacji, są także zawodnicy, którym będę musiał przyjrzeć się bliżej. Ale w tym zawodzie musisz umieć reagować szybko, szybko wyciągać wnioski - bywałem w takich sytuacjach w przeszłości, więc absolutnie mnie to nie przeraża. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i że będę miał okazję pracować w Legii i wspólnie tworzyć nową historię. Oczekiwania muszą być szybko realizowane, ja jestem gotów wyjść im naprzeciw - komentował Michniewicz w mediach swojego nowego klubu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.68 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro