Reklama
Reklama

Trwa remont stuletniego gmachu przy Różanej

fot. PIM

Trwa remont elewacji budynku Zespołu Szkół nr 5 w Poznaniu.

Ponad stuletni gmach znajduje się u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego. - To kolejny budynek szkoły w Poznaniu, któremu przywracamy dawną świetność. Trwa remont elewacji zachodniej wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, odnowione zostało już wejście do przedszkola oraz wejście główne do budynku. Na szczególną uwagę zasługują odrestaurowane drzwi do przedszkola, które odzyskały pierwotny charakter w kolorze niebieskim - relacjonował Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Niebieskie będą też elementy stolarki okiennej, nowy wygląd zyskają ponadto elementy ozdobne. Wcześniej wykonano badania, które pozwoliły określić ich pierwotny kolor.

Prowadzony remont elewacji obejmuje m.in. osuszenie i wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ściany fundamentowej, naprawę rys, pęknięć i ubytków w murze, renowację podcieni arkadowych wejść, cokołu i filarów oraz naprawę i uzupełnienie tynku.

Budynek w 1984 roku wpisano na listę zabytków, dlatego prace prowadzone są pod nadzorem konserwatora.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro