Reklama
Reklama

Uniwersytet Otwarty UAM - nowa oferta kursów

Mimo pandemii, Uniwersytet Otwarty - jedna z inicjatyw Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu - kontynuuje swoją działalność. Pod koniec ubiegłego tygodnia rozpoczęły się zapisy na kursy oferowane w nowym trymestrze.

- W tych trudnych czasach przenosimy się do Internetu. Chcieliśmy kontynuować naszą misję, chociaż warunki są niesprzyjające - wyjaśnia prof. Witold Mazurczak, pełnomocnik JM Rektor ds. Uniwersytetu Otwartego UAM. Z powodu trwającej pandemii większość uczelni przeniosła się do przestrzeni internetowej. Podobnie będzie na UAM w trakcie zbliżającego się roku akademickiego z większością wykładów i ćwiczeń. Zgodnie z zarządzeniem wydanym przez rektora kilka tygodni temu, podstawową formą kształcenia - również w ramach studiów - będzie tryb zdalny z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych słuchaczy i wykładowców. Dlatego wybieramy taką formułę, chociaż zdecydowana większość kursów Uniwersytetu Otwartego pierwotnie przygotowywana była do prowadzenia zajęć w formie kontaktowej - dodaje prof. Mazurczak.

Oferta jesienna to odpowiedź na dotychczas najchętniej wybierane kursy. Jest ich w ofercie 52, a zatem nieco mniej niż zazwyczaj, jednak konieczne było dostosowanie się do specyfiki prowadzenia zajęć na odległość. Odnaleźć można zatem kursy językowe (w tym między innymi dotyczące gramatyki języka angielskiego, jego fonetyki i akcentu, język arabski, hiszpański, turecki, węgierski), zajęcia dotyczące sztuki, architektury i retoryki, a także komunikacji, psychologii i zarządzania projektami. Kontynuowane są również zajęcia z programowania, w tym bardzo popularny kurs języka Python.

Zapisy odbywają się poprzez formularz internetowy, a o zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Z ofertą kursów zapoznać się można na stronie internetowej uo.amu.edu.pl. W większości przypadków czas na rejestrację jest do 5 października. Zajęcia rozpoczną się natomiast po 23 października.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro