Reklama
Reklama

W Kępnie zatrzymano "rowerowego dilera". Narkotyki ukrywał w rowerze

fot. policja

Był kompletnie zaskoczony, gdy policjanci zaczęli rozkręcać jego jednoślad.

44-latek z Kępna od pewnego czasu był osobą, która znajdowała się w obszarze zainteresowań lokalnych policjantów. Funkcjonariusze podejrzewali, że może rozprowadzać narkotyki, konkretnie amfetaminę, w mieście. - Z ustaleń kryminalnych wynikało, iż mężczyzna ukrywana podziałkowaną amfetaminę najprawdopodobniej w specjalnie przygotowanych schowkach w swoim rowerze - wyjaśnia Rafał Stramowski z policji w Kępnie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

Policjanci zatrzymali go do kontroli w nocy z 18 na 19 września. - W trakcie zatrzymania był bardzo pewny siebie - od razu dobrowolnie poddał się przeszukaniu zapewniając, iż nie posiada żadnych narkotyków. Był natomiast całkowicie zaskoczony, gdy policjanci przystąpili do przeszukania jego roweru. Już na ulicy po odkręceniu siodełka okazało się, że w rurce ukryte zostały woreczki z amfetaminą. Rower zabezpieczono, a następnie poddano go szczegółowemu przeszukaniu z rozkręceniem jego elementów. W kolejnych miejscach policjanci znaleźli ukrytą amfetaminę, która była już przygotowana do dalszej odsprzedaży - dodaje.

Przeszukania dokonano także w miejscu zamieszkania mężczyzny. Odnaleziono łącznie 130 gramów amfetaminy, a także sporo gotówki, która prawdopodobnie pochodzi ze sprzedaży narkotyków. - Z uwagi na fakt, iż wobec 44-latka Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim prowadzi postępowanie, w którym postawiono mu m.in. zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków psychotropowych - został on przekazany do dyspozycji tamtejszej prokuratury - kończy.

Mężczyzna trafił już do aresztu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
8.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro