Reklama
Reklama

Wielkopolska sieć handlowa bije kolejne rekordy na giełdzie

fot. materiały prasowe

Sieć Dino w piątek miała większą kapitalizację niż PZU.

Wywodząca się z Krotoszyna sieć handlowa Dino dokonuje kolejnych "niemożliwych" rzeczy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, w momencie piątkowego zamknięcia giełdy akcje Dino były warte 23,3 miliarda złotych, a państwowego ubezpieczyciela PZU 23,1 miliarda złotych. Jak podkreślają specjaliści, jest to jeszcze ciekawsze, gdy weźmie się pod uwagę, iż 3 lata temu akcje Dino były warte na giełdzie niespełna 4 miliardy złotych, a te należące do Grupy PZU... 42 miliardy złotych.

Nie jest to pierwszy historyczny sukces sieci na giełdzie. W sierpniu pierwszy raz akcje Dino przekroczyły wycenę akcji PKN Orlen, a w marcu sieć pokonała bank Pekao S.A. Wówczas wyceniano sieć Dino na "jedynie" 14,5 mld złotych.

Przypomnijmy, że właściciel Dino Tomasz Biernacki, znalazł się na czwartym miejscu w tegorocznym rankingu 100 najbogatszych Polaków Forbesa. Zgromadził majątek wyceniany na ponad 8 miliardów złotych. Co ciekawe, to najszybciej bogacący się miliarder w naszym kraju. W rok jego majątek wzrósł o blisko 60% w stosunku do wyniku z początku 2019 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
28.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro