Liga Europy: najbliższy rywal Lecha Poznań na czele ligi cypryjskiej

W środę Lech Poznań powalczy o awans do IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Rywalem Kolejorza w trzeciej fazie zmagań będzie cypryjski Apollon Limassol. Kluby tamtejszej ekstraklasy, podobnie jak w Polsce, mają za sobą cztery spotkania ligowe sezonu 2020/21.

Apollon w miniony weekend pokonał na wyjeździe Anorthosis Famagusta. Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 19. minucie zdobyli gola, ale goście zdołali wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą, a po niej ustalili wynik na 3:1.

Najbliższy rywal Kolejorza ma na koncie 10 punktów i przewodzi w tabeli. W poprzednim sezonie Apollon zajął 4. pozycję, jednak rozgrywek nie zakończono ze względu na pandemię.

Lech zagra na Cyprze w środę o 18:00 czasu polskiego. O awansie zadecyduje jedno spotkanie. Jeśli po 90 minutach gry padnie remis, to sędzia zarządzi dogrywkę, a w razie potrzeby rzuty karne.