Reklama
Reklama

We wtorek Dzień bez samochodu. Posiadacze aut pojadą komunikacją miejską i pociągiem za darmo

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

Warto skorzystać z okazji i zostawić samochód w garażu.

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego kulminacja przypada na wtorek, 22 września. Właśnie tego dnia obchodzimy Dzień bez samochodu, co dla posiadaczy aut wiąże się z możliwością bezpłatnego skorzystania z przejazdów komunikacją miejską czy pociągami.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Ostatnie wolne miejsca!
REKLAMA

W przypadku Poznania we wtorek wszyscy posiadacze ważnych dowodów rejestracyjnych samochodów będą mogli bezpłatnie podróżować na liniach ZTM Poznań. Dodatkowo bezpłatnie będzie można korzystać z pociągów Kolei Wielkopolskich oraz POLREGIO. - We wtorek 22 września, tak jak w Poznaniu, w obrębie województwa wielkopolskiego będzie obowiązywała możliwość przejazdu na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu. Będzie można dojechać do stolicy Wielkopolski i przesiąść się na tramwaj lub autobus na liniach ZTM. Nasza oferta specjalna obowiązywać będzie oczywiście również na liniach, które łączą ze sobą inne miasta regionu. Liczę, że wiele osób zostanie z nami na dłużej - mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek.

Warto pamiętać, że wybierając się w dalszą trasę pociągiem należy pokryć koszty podróży od granicy naszego województwa do miejsca docelowego położonego w innym województwie. Jeden dowód rejestracyjny to bezpłatna podróż dla jednej osoby.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
13℃
Poziom opadów:
4.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro