Reklama
Reklama

Przedstawiciele giganta z branży informatycznej przeprowadzą szkolenia w Poznaniu. Ruszyły zapisy

fot. Rick Tolboom / freeimages.com

Miasto i IBM Polska w lipcu podpisały list intencyjny.

W związku z nawiązaną współpracą poznańscy przedsiębiorcy i miłośnicy nowych technologii będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez giganta branży informatycznej. Tematem jest sztuczna inteligencja.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Cykl otworzy szkolenie online pt. "Sztuczna inteligencja dla małych i dużych - dane współczesnym dobrem naturalnym". Poprowadzi je Piotr Beńke, dyrektor ds. technologii w IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Rosną oczekiwania związane z przetwarzaniem dużej ilości danych, jak i szybkością wytwarzania rozwiązań. Z tego względu zastosowanie sztucznej inteligencji staje się coraz częściej koniecznością. Podczas warsztatów przedstawimy praktyczne zastosowanie AI w wielu branżach, omówimy wykorzystywane technologie i uzyskane dzięki nim korzyści. Opowiemy o wyzwaniach i dylematach, jakie stoją przy wdrażaniu tego typu systemów. Pokażemy również kierunki rozwoju i projekty, nad jakimi pracuje się w zaciszach laboratoriów - mówi dyrektor Piotr Beńke.

Ponadto w trakcie szkolenia zaprezentowane zostanie także budowanie chatbota z wykorzystaniem serwisu Watson Assistant.

Zapisy prowadzone są pod adresem [email protected] Szkolenie odbędzie się przy pomocy aplikacji Cisco Webex, w środę 7 października w godz. 17:30 - 19:30. Link pozwalający dołączyć do sesji zostanie przesłany do zarejestrowanych uczestników mailowo dzień przed szkoleniem - informują miejscy urzędnicy.

Z wiedzy ekspertów z IBM będzie można skorzystać także podczas warsztatów: "Chmura w organizacjach - adaptacja technologii" czy "Blockchain - technologia nie tylko dla kryptowalut". Szczegóły dotyczące wymienionych szkoleń zostaną podane wkrótce. Na każde z zajęć będą obowiązywały osobne zapisy - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
28.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro