Reklama
Reklama

Brawurowa jazda 23-latki. Przekroczyła prędkość o ponad 100 km/h

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Policja

Pędziła o ponad 100 km/h za szybko. 23-latka straciła prawo jazdy.

151 km/h w obszarze zabudowanym - z taką prędkością pędził pojazd za kierownicą, którego siedziała 23-letnia kobieta.
Policjanci z kaliskiej drogówki pełniący służbę na terenie gminy Brzeziny, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki KIA. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h auto pędziło z prędkością, aż 151 km/h. Piratem drogowym okazała się 23-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. W zawiązku z popełnionym wykroczeniem kobieta została ukarana mandatem, a na jej "konto" trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, kierująca straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie, będzie mogła ponownie wsiąść za kierownicę - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy policji w Kaliszu.

Przypominamy, do 22 września br. we wszystkich europejskich krajach obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego realizowana jest akcja pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Wszystkie zaplanowane w ramach akcji działania, zostały ukierunkowane na zapobieganie zdarzeniom na drodze, przede wszystkim wypadkom ze skutkiem śmiertelnym.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
16.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro