Reklama
Reklama

Można zwiedzić muzeum nie wychodząc z domu

fot. UMP

Poznaniacy i turyści mogą już zwiedzić Muzeum Archeologiczne oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci także wirtualnie.

W ramach projektu "Muzeum pod Wirtualną Lupą" zeskanowano 5 wystaw stałych w Pałacu Górków oraz fragmenty ekspozycji w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie możliwości samodzielnego, wirtualnego zwiedzania.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Takie rozwiązanie pozwala na korzystanie z dóbr kultury osobom, które z różnych względów nie mają możliwości, aby złożyć wizytę w muzeum. Ponadto forma wirtualnego obcowania z dziedzictwem jest bliska osobom z młodszego pokolenia. Być może w ten sposób uda się zachęcić je do zwiększania świadomości historycznej - informują miejscy urzędnicy.
Zgłębianie wiedzy umożliwia cykl nagrań prezentujący omówienie muzealnych artefaktów (tłumaczonych także na język migowy). Vlogi dostępne są na stronie muzeum, profilach facebookowych oraz muzealnym kanale youtube.

Częścią projektu "Muzeum pod Wirtualną Lupą" są także zagadki graficzne i quizy oparte zarówno na zdigitalizowanych wystawach, jak i różnego rodzaju materiałach udostępnionych już na stronach internetowych muzeum oraz rezerwatu. Publikowane są one w mediach społecznościowych (profile facebookowe muzeum i rezerwatu oraz na profilu muzealnym na twitterze). Wirtualne zabawy umożliwiają interakcję i dyskusję. Pozwalają również w kreatywny sposób korzystać z dostępnego dziedzictwa kulturowego - dodają urzędnicy.


Projekt "Muzeum pod wirtualną lupą" otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro