Reklama
Reklama

Nowe ognisko koronawirusa w jednym z wielkopolskich DPS-ów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. DWOT

Najwięcej z podanych dziś nowych przypadków koronawirusa pochodzi z Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi w powiecie wolsztyńskim.

W niedzielę w Wielkopolsce odnotowano rekordową liczbę zakażonych koronawirusem. Wśród 123 zakażeń 75 pochodzi z ogniska w Wolsztynie. W ognisku jest 75 zakażonych osób, z czego 47 to mieszkańcy DPS-u - mówi w rozmowie z Radiem Poznań, Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. Jest to Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz osób dorosłych, również część personelu jest zakażona koronawirusem. Sytuacja jest monitorowana. Doszło do transportu do szpitala 6 osób, które musiały być hospitalizowane, pozostałe osoby w stanie stabilnym przebywają na terenie DPS-u w Wielkiej Wsi - dodaje.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Placówka prowadzona jest przez przez siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Znajduje się w niej około 60 miejsc, co oznacza, że niemal wszyscy mieszkańcy mają koronawirusa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.62 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro