Reklama
Reklama

Areszt za napad na stację benzynową. W mieszkaniu podejrzanego znaleziono kominiarkę i noże

fot. KPP Wolsztyn

Grozi mu do 12 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu policjanci Wydziału Kryminalnego pracujący nad sprawą rozboju na pracownicy stacji paliw w Kębłowie zatrzymali podejrzewanego o to mężczyznę. Jak informowaliśmy na łamach portalu, do rozboju doszło 22 sierpnia kilka minut po godzinie szóstej rano, gdy zamaskowany sprawca wszedł do budynku stacji paliw i grożąc nożem zażądał od kobiety otwarcia kasy, a następnie ukradł znajdującą się tam gotówkę.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zabezpieczyli monitoring funkcjonujący w budynku i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Policjanci ustalili też markę i kolor pojazdu, którym się poruszał. Po kilku kolejnych dniach ustalono, że pojazd sprawcy zarejestrowany jest na terenie powiatu leszczyńskiego. Okazało się jednak, że auto zostało wcześniej sprzedane a nowy nabywca nie dopełnił obowiązku jego ponownej rejestracji.

Analiza zgromadzonego w sprawie materiału, szereg przeprowadzonych sprawdzeń oraz wykonana praca operacyjna pozwoliła jednak policjantom na wytypowanie sprawcy, którym według ich założeń był 29-letni mieszkaniec Kargowej. Zatrzymanie było w tych okolicznościach kwestią czasu, policjanci musieli jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ będący w ich zainteresowaniu mężczyzna wyjechał zarobkowo za granicę - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

Przełom nastąpił w ubiegłym tygodniu, gdy policjanci zatrzymali podejrzewanego o dokonanie przestępstwa mężczyznę w użytkowanym przez niego mieszkaniu w Kargowej. Zaskoczony mężczyzna podczas zatrzymania zaprzeczył, by miał cokolwiek wspólnego z rozbojem. Jego deklaracji nie potwierdziły jednak przeprowadzone przez policjantów przeszukania. W ich trakcie zabezpieczone zostały charakterystyczna kominiarka i nóż użyte podczas napadu - dodaje rzecznik.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a następnie szczegółowo przesłuchany. Na tej podstawie policjanci ustalili, że może mieć na swoim koncie również inne przestępstwa. Porównując zapis monitoringu ze stacji paliw oraz punktu bukmacherskiego w Wolsztynie, gdzie do podobnych zdarzeń doszło dwukrotnie w grudniu ubiegłego roku policjanci przyjęli hipotezę, że sprawcą tych przestępstw jest ta sama osoba - tłumaczy asp. sztab. Adamczyk.

Ostatecznie ustalono, że 29-latek jest odpowiedzialny nie tylko za rozbój w Kębłowie, ale również za kradzież i rozbój na pracownicy punktu bukmacherskiego w Wolsztynie. Mężczyzna finalnie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw -
kończy.

Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
7℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro