Reklama
Reklama

Kierowcy za szybko jeżdżą na ul. Słupskiej. Szykują się zmiany!

fot. ZDM

Zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu, wprowadzone zostaną zmiany na ul. Słupskiej, w okolicach w których mieszka najwięcej osób.

Ulica Słupska należy do tych, na której kierowcy bardzo często przekraczają dopuszczalne prędkości. Tym samym stwarzają duże zagrożenie dla przechodniów, rowerzystów, pojazdów włączających się do ruchu lub jadących przepisowo - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM i zapowiada zmiany.

W rejonie przejść dla pieszych w sąsiedztwie skrzyżowań z ulicami: Międzyzdrojską i Łagowską, Kociewską, Wirską wprowadzone będą ograniczenia w dopuszczalnej prędkości. By kierowcy je respektowali konieczne jest zamontowanie progów wyspowych - tłumaczy rzeczniczka.

Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo osób przechodzących po przejściach. Zmniejszenie prędkości jadących ul. Słupską, pozwoli łatwiej wyjeżdżać z podporządkowanych uliczek - dodaje.

Dodatkowo, w tym celu, przy wyjeździe z ul. Kociewskiej będzie ustawione lustro drogowe, dzięki któremu znacznie poprawi się widoczność wyjeżdżających z drogi podporządkowanej.

Według zapowiedzi prace przy wprowadzaniu nowych rozwiązań rozpoczną się w drugiej połowie września i zakończą na początku przyszłego miesiąca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro