Reklama
Reklama

Ponad dwumetrowe konopie indyjskie na posesji 35-latka

fot. KPP Kościan

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

Policjanci ustalili, że na prywatnej posesji na terenie gminy Kościan hodowane są konopie indyjskie. Postanowili to sprawdzić.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Po wejściu na posesję, w mieszkaniu zajmowanym przez 35-latka policjanci ujawnili ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Późniejsze badania potwierdziły, że to marihuana. Na działce za domem rosły ponad dwumetrowe konopie indyjskie. Kryminalni zabezpieczyli pozostałe 9 krzaków. Konopie raczej nie wyrosły tam przypadkowo, gdyż posiadały system nawadniania - relacjonuje podkom. Radosław Nowak, oficer prasowy policji w Kościanie.

Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty. Do sprawy zatrzymano też jego sąsiada. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli niewielką ilość marihuany oraz 2 młynki przeznaczone do przygotowania środka odurzającego. Mężczyzna następnego dnia również usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania urządzeń przeznaczonych do przygotowania środka odurzającego - dodaje rzecznik.

Mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za swoje postępowanie mogą trafić do więzienia na kilka lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro