Reklama
Reklama

W tegorocznej akcji sprzątania świata po raz pierwszy nie wezmą udziału szkoły

fot. UMP

W weekend Poznań przyłączy się do finału 27. akcji sprzątania świata, która od ponad 20 lat odbywa się w trzeci weekend września.

W Poznaniu akcję koordynuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta. W tym roku w sprzątanie świata zaangażowało się aż 18 Rad Osiedli. To: Główna, Św. Łazarz, Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Fabianowo-Kotowo, Strzeszyn, Umultowo, Krzyżowniki-Smochowice, Jeżyce, Wola, Świerczewo, Naramowice, Podolany, Ławica, Kwiatowe, Zielony Dębiec, Ogrody i Wilda. Informacje na ten temat będą zamieszczane na stronie wydarzenia. Można też śledzić strony i profile w mediach społecznościowych poszczególnych jednostek pomocniczych. W akcji uczestniczą również grupy wolontariuszy, którzy sprzątają poznańskie forty oraz inne tereny ogólnodostępne.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Chętni mieszkańcy mogą też przyjść w sobotę, 19 września do Lasku Marcelińskiego, gdzie sprzątać będą pracownicy Urzędu Miasta Poznania. Każdy, kto się przyłączy, otrzyma worki na śmieci. Będą one wydawane w godz. 10-11 (na tyłach leśniczówki, przy Stajni Marcelin). Za odbiór, transport i zagospodarowanie zebranych odpadów w tym roku odpowiada Związek Międzygminny GOAP - informują miejscy urzędnicy.

W niedzielę, 20 września Fundacja Nasza Ziemia, wspólnie z partnerem - Magazynem Perfect Diver - organizuje akcję nad jeziorem Strzeszyńskim. Do pomocy zaangażowano profesjonalnych nurków, którzy posprzątają fragment dna Strzeszynka.

Co ważne uczestnicy akcji "Sprzątania świata - Polska 2020" powinni stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Sprzątanie należy przeprowadzać w niewielkich grupach z zachowaniem odpowiedniego dystansu oraz unikać większych zgromadzeń.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną szkoły zachęcone zostały do przeprowadzenia we własnym zakresie lekcji o tematyce ekologicznej. To alternatywa dla dotychczasowej formy sprzątania, w którą angażowały się placówki oświatowe - dodają urzędnicy.

Tegoroczna akcja odbywać się będzie pod hasłem "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję".


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro