Reklama
Reklama

26-latka wpadła na kradzieży w markecie. Może trafić do więzienia na 7,5 roku

fot. KPP Gniezo

Okazało się, że była już karana za podobne przestępstwo.

W środę, 16 września policjanci zostali wezwani do jednego z gnieźnieńskich marketów, gdzie pracownicy sklepu na gorącym uczynku ujęli kobietę, która ukradła alkohol, artykuły łazienkowe i spożywcze.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Jak ustalili funkcjonariusze to nie jedyne przewinienie, jakie ma na swoim koncie. Personel sklepu, na podstawie monitoringu sklepowego ustalił, że 26-letnia gnieźnianka odwiedziła ten sklep już kilkukrotnie. Sprawczyni kradła głównie alkohol, kawę i inne artykuły przemysłowe. Łączna wartość poniesionych przez market strat wyniosła ponad 700 zł - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.

Amatorka wysokoprocentowych trunków została zatrzymana i osadzona w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Śledczy przedstawili jej zarzut kradzieży. Kobieta popełniała kradzieże w krótkich odstępach czasu, dlatego zgodnie z kodeksem karnym jej zachowanie zakwalifikowane zostanie jako czyn ciągły, tj. przestępstwo. Dodatkowo działała w warunkach recydywy - dodaje.

W gnieźnieńskiej komendzie toczy się już postępowanie o kradzieże w innym sklepie na terenie Gniezna na kwotę ponad 1500 zł. Wobec 26-latki zastosowano areszt tymczasowy. Grozi jej kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
9.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro