Reklama
Reklama

Koniec produkcji Volkswagena Caddy 4 w Poznaniu

fot. Volkswagen Poznań
fot. Volkswagen Poznań

Przez pięć lat wyprodukowano ponad 800 tysięcy sztuk tego modelu.

18 września o godz. 10:00 z taśmy produkcyjnej zakładów Volkswagen Poznań zjechał ostatni egzemplarz Volkswagena Caddy czwartej generacji. To pięciomiejscowa wersja Highline w kolorze Mojave Beige Metallic z silnikiem 2.0 TDI. W ten sposób Caddy 4 ustępuje miejsca nowemu modelowi, którego produkcja w Poznaniu ruszy już wkrótce - informuje Patrycja Kasprzyk, rzecznik prasowy Volkswagen Poznań. Jubileuszowy egzemplarz pozostanie we flocie firmy.

Dzięki wielkiemu sukcesowi jaki odniósł Caddy czwartej generacji wśród naszych klientów, stał się on istotnym motorem zmian i rozwoju dla poznańskiej fabryki - mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań i dyrektor zakładu w Poznaniu. Przed nami jednak nowy etap w historii Volkswagen Poznań. Już wkrótce, po ponad dwóch latach gruntownych przebudów m.in. rozbudowaniu hali spawalni, wybudowaniu nowej hali logistycznej zakład rozpocznie seryjną produkcję Caddy nowej generacji. To moment, który wieńczy ponad dwa lata inwestycji w infrastrukturę i rozwój pracowników o łącznej wartości ponad 2 miliardów złotych - dodaje.

Już wkrótce w zakładach Volkswagen Poznań rusza produkcja najnowszego modelu - Caddy 5. Samochodem tym Volkswagen przenosi segment wielofunkcyjnych lekkich samochodów dostawczych oraz rodzinnych vanów na zupełnie nowy poziom. Nowy Caddy jest zcyfryzowany, połączony z siecią i jeszcze bardziej wydajny - tłumaczy rzeczniczka firmy. Podobnie jak w przypadku Caddy 4, poznańska fabryka jest jedyną na świecie wytwarzającą ten model, a Polska jest jednym z trzech pierwszych rynków - obok Niemiec i Austrii - na których Caddy 5 pojawi się w pierwszej kolejności - dodaje.

Światowa premiera Volkswagena Caddy 4 odbyła się w 2015 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznańskich. Od 2015 roku, na drogi pięciu kontynentów wyjechało 808 276 sztuk tego modelu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro