Reklama
Reklama

Młodzi mężczyźni bez powodu pobili przechodniów. Trafili już do aresztu

fot. Policja

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia w północnej Wielkopolsce.

W sobotni wieczór, tuż po godzinie 23, dwóch mieszkańców Krajenki (powiat złotowski) wracało do domu. W pewnym momencie minęła ich głośna grupa młodych ludzi. - Kiedy zrównali się z nimi ze strony napastników najpierw padły obelżywe słowa, a gdy pokrzywdzeni nie odpowiedzieli na zaczepki, w ich kierunku podbiegło dwóch mężczyzn, którzy przewrócili ich na ziemię i uderzali pięściami i kopali po całym ciele. Napastnicy kopiąc i zadając ciosy w klatkę piersiową spowodowali u 43-latka obrażenia w postaci złamania żebra, podbiegnięcia krwawego w okolicy prawego oka oraz wielomiejscowych stłuczeń u obu zaatakowanych mieszkańców Krajenki. Po tym napastnicy rozbiegli się w różnych kierunkach - relacjonował podkom. Maciej Forecki z KPP Złotów.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Pokrzywdzeni następnego dnia powiadomili o zdarzeniu policję. W toku prowadzonych czynności zabezpieczono m.in. monitoring z pobliskiej stacji paliw, gdzie jeden z później zatrzymanych dopuścił się umyślnego zniszczenia znajdującego się na stacji benzynowej kompresora. Jego czyn miał charakter chuligański.

- Analiza zapisu pozwoliła im na wytypowanie dwóch podejrzewanych. Dalsze działania doprowadziły do ustalenia ich miejsca zamieszkania. Kilka godzin później policjanci przystąpili do realizacji zatrzymania 20 i 22-latka. Sprawcy pobicia kompletnie nie spodziewali się wizyty mundurowych w swoich mieszkaniach i podczas zatrzymania nie stawiali żadnego oporu. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego okazało się, że to nie jedyny akt agresji jaki młodzi ludzie skierowali wobec przypadkowych przechodniów. Kilka godzin wcześniej na terenie parku w Krajence zaczepili, także 29 i 31-latka - tłumaczył podkom. Forecki.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Młodszemu grożą 3 lata więzienia. Starszy, który dopuścił się również zniszczenia mienia, może spędzić za kratkami nawet 5 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
26.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro