Reklama
Reklama

Koronawirus w poznańskim przedszkolu! Pracownicy i dzieci na kwarantannie

fot. UMP

Potwierdzono przypadek koronawirus w jednym z poznańskim przedszkoli.

Chodzi o placówkę numer 53, mieszczącą się na osiedlu Lecha. - Informację o nauczycielu zakażonym Covid - 19 dyrekcja przedszkola otrzymała z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego (w czwartek - 17 września, w godzinach popołudniowych). Pedagog, o którym mowa już od soboty, 12 września przebywa na kwarantannie, ponieważ miał kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa - poinformował urząd miasta.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Zimowe staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 listopada br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- W związku z powyższym Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o objęciu kwarantanną grupy dzieci, w której wcześniej pracował nauczyciel, a także pracowników, którzy mieli z nim kontakt - dodano w komunikacie.

Kwarantanna będzie trwała od piątku, 18 września do poniedziałku, 21 września. Dłuższy czas izolacji nie jest potrzebny ze względu na wcześniejszy okres odseparowania zakażonego pracownika przedszkola (według aktualnych przepisów kwarantanna trwa 10 dni).

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
21.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro