Reklama
Reklama

Ciężarówka ważyła prawie 60 ton. Kary powinny przekroczyć 40 tysięcy złotych

fot. WITD

Z dróg wyeliminowano kolejny przeciążony pojazd.

Inspektorzy transportu drogowego z Gniezna podczas patrolu zachodniej obwodnicy miasta zatrzymali do kontroli ciężarówkę, wiozącą dwa kontenery z Gdyni do Buku i Kościana. Łączna masa zestawu wyniosła prawie 60 ton, co już było rażącym naruszeniem przepisów. Kierowca nie miał ponadto zezwolenia kategorii siódmej, zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego, a licencja wspólnotowa była pożyczona z innej firmy.
Łączna kara powinna wynieść 41 850 złotych, ale w tej materii istnieją ograniczenia, więc wszystko zamknie się w kwocie 27 tys. zł.

- Rzeczywista masa całkowita została przekroczona aż o 45,75 procent. Naciski osi ciągnika i naczepy były wyższe odpowiednio o 33,9 i 44,2 procent. Dodatkowo kierowca miał skrócony czas odpoczynku i prowadził pojazd z wyjętą kartą. W sumie zapłaci za to zaniedbanie 2000 złotych kary. Z uwagi też na brak odpoczynku dobowego kierowcy nakazano mu odebranie minimum dziewięciu godzin, a pojazd został usunięty na parking strzeżony - wyjaśnił Piotr Laskowski z WITD.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Groźna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali około 200 zgłoszeń
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro