Reklama
Reklama

Fundacja "Dr Clown" szuka w Poznaniu wolontariuszy

Materiały prasowe | fot. Fundacja "Dr Clown"
Materiały prasowe | fot. Fundacja "Dr Clown"

Aby zostać jednym z nich wystarczą chęci i trochę wolnego czasu.

Fundacja "Dr Clown" od ponad 20 lat niesie uśmiech i pozytywną energię tam, gdzie są one najbardziej potrzebne - do chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem i samotnością. Wolontariusze Fundacji - Doktorzy Clowni - podczas wizyt w szpitalach przebrani są w fantazyjne, różnobarwne stroje i aby odwrócić uwagę chorych od szpitalnej rzeczywistości, wykorzystują interaktywne zabawy, animacje, ale także wspierające rozmowy. Efektem pełnych uśmiechu wizyt Doktorów Clownów jest wzmocnienie motywacji do walki z chorobą oraz zredukowanie napięcia spowodowanego pobytem w szpitalu - informuje Paulina Mućko z Fundacja "Dr Clown".

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

W Poznaniu wolontariusze Fundacji "Dr Clown" odwiedzają pacjentów m.in. Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ul. Krysiewicza 7/8, a także oddziały szpitalne przy ul. Nowowiejskiego 56/58. Aktualnie trwa nabór na nowych wolontariuszy.

Zachęcamy wszystkich Poznaniaków do dołączenia do naszego uśmiechniętego wolontariatu! Szukamy osób otwartych, przyjaznych, wrażliwych, ale także z poczuciem humoru i dystansem do siebie - to ważne, ponieważ kolorowy, nietuzinkowy strój to wizytówka każdego Doktora Clowna. - mówi Sandra Zawiasa, pełnomocnik Fundacji "Dr Clown" w Poznaniu. Mimo obostrzeń związanych z pandemią wciąż staramy się odwiedzać naszych podopiecznych m.in. prowadzimy animacje pod szpitalnymi oknami, a nawet organizujemy koncerty. Realizujemy także szereg działań online. Wolontariat w naszej Fundacji to przede wszystkim niesamowita energia płynąca
z dzielenia się uśmiechem i dobrym humorem z potrzebującymi, ale także możliwości udziału w ciekawych akcjach promocyjnych
- dodaje.

Nabór wolontariuszy odbędzie się częściowo online. Rekrutacja rozpocznie się na profilu na FB Fundacji "Dr Clown" Oddział Poznań, a następnie odbędzie się spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
3℃
Poziom opadów:
7.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro