Reklama
Reklama

Dobro-branie czyli jak kupować z sercem?

Pieniądze wydawać należy z głową. Ale można także i z sercem. Jak to zrobić? Trzeba odwiedzić kiermasz społeczny organizowany przez Miasto Poznań 25 września na dziedzińcu Urzędu Miasta.

W piątkowe popołudnie, 25 września od godziny 12.00 do 18.00 przed budynkiem Urzędu Miasta Poznania na placu Kolegiackim, kilkadziesiąt organizacji i instytucji zaprezentuje poznaniakom i poznaniankom swoje wyjątkowe usługi i wyroby. Dlaczego wyjątkowe? Dlatego, że ich zakup przynosi wiele radości.

W Poznaniu piękne wyroby i świetne jakościowo usługi oferowane są przez osoby pracujące w podmiotach ekonomii społecznej (PES) - czyli stowarzyszeniach, fundacjach, spółkach non profit, czy spółdzielniach socjalnych.

Obok funkcjonowania jak standardowe firmy, PES działają społecznie. Oferują potrzebne usługi: na przykład opiekuńcze czy edukacyjne lub produkują piękne ozdoby, rękodzieła, rzeczy użytkowe. Działając gospodarczo wzmacniają tych, którzy bez tej pomocy nie mogliby pracować. Zatrudniają pracowników i pracownice z niepełnosprawnościami czy chorobami. Dają pracę osobom, które pozostają w kryzysie bezdomności, albo walczą z uzależnieniami.

- Pomoc słabszym i wykluczonym to jedno z najważniejszych zadań miasta - podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. - Jedną z jej form jest właśnie wspieranie podmiotów ekonomii społecznej. To bardzo ważne dla Poznania miejsca, które dają zatrudnienie i przywracają godność osobom zagrożonym wykluczeniem. Cały zysk z sobotniego kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc i wsparcie dla wystawców - dlatego zapraszam wszystkich poznaniaków i poznanianki na dziedziniec urzędu. To dobra okazja, by kupić unikatowe rękodzieło, a przy okazji pomóc innym.

Produkty, które będzie można zakupić podczas kiermaszu są ładne, a usługi użyteczne. Na stoiskach znajdą się piękne przedmioty użytku codziennego, rękodzieło, dodatki do garderoby, kosmetyki, zabawki dla najmłodszych, gadżety lokalne. Pełną listę wystawców można znaleźć tutaj. Kiermasz to także przestrzeń do rozmów ze specjalistami, którzy na co dzień wspierają osoby ze spektrum autyzmu, chorobami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną, w kryzysach życiowych, czy opuszczających zakłady karne.

Kiermasz zostanie zorganizowany z uwzględnieniem wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

Warto być z nami w tym dniu!


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro