Reklama
Reklama

Mostowa: 63-latek zamordował konkubinę. Poszło o 100 złotych

zdjęcie ilustracyjne | fot. fb / Wielkopolska Policja
zdjęcie ilustracyjne | fot. fb / Wielkopolska Policja

Śledczy pracują nad sprawą zabójstwa, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w Poznaniu.

Z ustaleń wynika, że 63-letni Krzysztof D. mieszkał u swojej 72-letniej konkubiny. - W dniu 7 września 2020 roku pomiędzy nim a pokrzywdzoną doszło do awantury. W jej trakcie Krzysztof D. chwycił nóż i zadał nim Krystynie M. kilkanaście ciosów, raniąc jej klatkę piersiową oraz brzuch. Następnie zawinął jej ciało w koc, nakładając na głowę denatki foliowy worek - relacjonował prok. Łukasz Wawrzyniak z poznańskiej prokuratury okręgowej.

Przestępstwo zostało ujawnione 12 września, kiedy administrator budynku, zaniepokojony nieprzyjemną wonią wydobywającą się z mieszkania pokrzywdzonej, odkrył jej zwłoki.

- Prokurator przedstawił Krzysztofowi D. zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa. Podejrzany przyznał się do dokonania morderstwa, a wyjaśniając, że zrobił to, ponieważ pokrzywdzona wyrywała się i nie chciała przyznać się do zabrania należących do niego 100 złotych - wyjaśnił prok. Wawrzyniak.

Oskarżonemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd przychylił się już do wniosku prokuratury o jego tymczasowe aresztowanie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro