Reklama

Złodziej kierował pod wpływem amfetaminy. Wiózł 700 litrów skradzionego paliwa

fot. Willi Heidelbach / Pixabay
fot. Willi Heidelbach / Pixabay

Policjanci z Czarnkowa zatrzymali złodzieja paliwa.

Funkcjonariusze tamtejszej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe volvo. - Kierowca wzbudził zainteresowanie mundurowych swoją nierówną jazdą, od prawej do środkowej krawędzi jezdni. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ustali, że kierujący to 26-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego, który wsiadł za kierownicę mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 0,00 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonowała asp. Karolina Górzna-Kustra.

Mężczyzna przyznał się jednak policjantom, że zażył amfetaminę, więc pobrano od niego krew do badań. W samochodzie znaleziono m.in. zbiorniki z paliwem i sprzęt służący do jego przepompowywania.

- W trakcie przesłuchania 26-latek przyznał się do włamań do pojazdów ciężarowych, zaparkowanych na terenie gminy Czarnków, gdzie wyłamywał zabezpieczenia wlewu paliwa i kradł olej napędowy. W sumie w ten sposób ukradł 700 litrów paliwa o łącznej wartości około 3000 złotych - wyjaśniła asp. Górzna-Kustra.

Dodatkowo mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem narkotyków i pomimo ważnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy - zatrzymany już wcześniej dopuścił się tego przestępstwa - grozi do 15 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro