Reklama
Reklama

Rozpoczęcie Roku Akademickiego na Politechnice Poznańskiej

20 tysięcy studentów politechniki poznańskiej oficjalnie rozpoczęło nowy rok akademicki. Ośmiu najzdolniejszych przyszłych inżynierów odebrało stypendia volkswagena. Przez 10 miesięcy otrzymywać będą po tysiąc złotych.Akademicki hymn rozbrzmiał dziś na politechnice poznańskiej. Tym samym ponad 20 tysięcy studentów rozpoczęło studiowanie na 16 kierunkach studiów stacjonarnych i ponad 14 niestacjonarnych. Zaczynający pierwszy rok ludzie przyjechali z różnych stron Polski. Niektórych do Poznania przyciąga renoma uczelni, dla innych fakt, że o przyjęciu na Politechnikę Poznańską nie musieli zdawać matury z matematyki.

Najbardziej oblegane kierunki to budownictwo, informatyka, mechanika i budowa maszyn.
Większość studentów politechniki to mężczyźni, ale z roku na rok przybywa też kobiet. W 2006 roku na całej uczelni studiowało ich 509, rok później 735 a w tym roku akademickim jest ich już 894. Panie najchętniej wybierają architektur i urbanistykę oraz budownictwo.

W czasie inauguracji studenci pierwszego roku otrzymali indeksy a najzdolniejszych ośmiu studentów otrzymało specjalne stypendium volkswagena. Ci z najwyższą średnią przez najbliższe 10 miesięcy będą dostawać po tysiąc złotych miesięcznie.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro