Reklama
Reklama

Miasto likwiduje buspas na Mieszka I i zawiesza dwa kolejne

fot. UMP

Urzędnicy wycofują się z niektórych pomysłów.

Jak informuje urząd miasta, 17 września, rozpoczną się prace związane z likwidacją buspasa na ul. Mieszka I od ul. Słowiańskiej w stronę ul. Pułaskiego. To oznacza, że po trzech miesiącach obserwacji uczestnicy ruchu ponownie będą mieć tam do dyspozycji oba pasy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Przy okazji rozpoczęcia budowy trasy tramwajowej na Naramowice buspasy i śluzy pojawiły się na ulicach: Lechickiej, Murawa, Serbskiej, Słowiańskiej, Szelągowskiej, Stoińskiego, Wiechowicza i Mieszka I.

- Kiedy w maju wprowadzaliśmy nową organizację ruchu na północy Poznania zakładaliśmy, że będziemy śledzić jak wpływa ona na ruch samochodów i autobusów. W wyniku tych obserwacji oraz informacji od Zarządu Transportu Miejskiego i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego doszliśmy do wniosku, że usunięcie buspasa na ul. Mieszka I od ul. Słowiańskiej w stronę ul. Pułaskiego nie wpłynie negatywnie na komunikację publiczną - powiedział Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Ponadto w najbliższym czasie testowo zawieszone zostaną buspasy na ulicach Wiechowicza i Stoińskiego. Urzędnicy nie wykluczają jednak, że rozwiązanie zostanie ostatecznie utrzymane do czasu zakończenia trasy na Naramowice.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.92 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro