Reklama
Reklama

Miasto likwiduje buspas na Mieszka I i zawiesza dwa kolejne

fot. UMP

Urzędnicy wycofują się z niektórych pomysłów.

Jak informuje urząd miasta, 17 września, rozpoczną się prace związane z likwidacją buspasa na ul. Mieszka I od ul. Słowiańskiej w stronę ul. Pułaskiego. To oznacza, że po trzech miesiącach obserwacji uczestnicy ruchu ponownie będą mieć tam do dyspozycji oba pasy.

Przy okazji rozpoczęcia budowy trasy tramwajowej na Naramowice buspasy i śluzy pojawiły się na ulicach: Lechickiej, Murawa, Serbskiej, Słowiańskiej, Szelągowskiej, Stoińskiego, Wiechowicza i Mieszka I.

- Kiedy w maju wprowadzaliśmy nową organizację ruchu na północy Poznania zakładaliśmy, że będziemy śledzić jak wpływa ona na ruch samochodów i autobusów. W wyniku tych obserwacji oraz informacji od Zarządu Transportu Miejskiego i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego doszliśmy do wniosku, że usunięcie buspasa na ul. Mieszka I od ul. Słowiańskiej w stronę ul. Pułaskiego nie wpłynie negatywnie na komunikację publiczną - powiedział Łukasz Dondajewski, Miejski Inżynier Ruchu.

Ponadto w najbliższym czasie testowo zawieszone zostaną buspasy na ulicach Wiechowicza i Stoińskiego. Urzędnicy nie wykluczają jednak, że rozwiązanie zostanie ostatecznie utrzymane do czasu zakończenia trasy na Naramowice.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro