Reklama
Reklama

Opolska: trwa budowa osiedla komunalnego

fot. ZKZL
fot. ZKZL

Przy ulicy Opolskiej powstaje osiedle komunalne.

To największa inwestycja w historii Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Docelowo powstanie tam 1100 mieszkań komunalnych, aktualnie prace trwają nad 287 lokalami. Tę część podzielono na dwa etapy.

- Plac budowy został przekazany pod koniec lutego i już teraz mieszkańcy Poznania mogą zobaczyć jak prężnie postępuje ta inwestycja. W ramach prac w pierwszym etapie inwestycji trzy budynki są już w dużym zaawansowaniu robót murarskich. W jednym z bloków jest już wymurowana ostatnia kondygnacja i w najbliższym czasie rozpocznie się montaż konstrukcji dachu. Dwa pozostałe bloki w tym etapie są w fazie murowania czwartej kondygnacji - poinformował Łukasz Kubiak z ZKZL.

Drugi etap rozpoczął się trzy miesiące wcześniej niż zakładano, a obecnie trwa już wylewanie fundamentów.

- Warto przypomnieć, że w pierwszym etapie aż 38 mieszkań będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami a kolejne 40 będzie można dostosować do potrzeb takich osób. To blisko 30% całości mieszkań budowanych w pierwszym etapie. Spółka wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców Poznania w tej kwestii i mocno rozszerzyła swoje plany w tym zakresie - zaznaczył Kubiak.

Przy ulicy Opolskiej do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o metrażu od 31 do 66 metrów kwadratowych. Projektując nowe osiedle przy ulicy Opolskiej ZKZL nie zapomniał o zagospodarowaniu terenu wokół budynków. W sąsiedztwie bloków pojawią się drogi wewnętrzne, miejsca postojowe dla mieszkańców, chodniki, niezbędne oświetlenie oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Łączna kwota inwestycji wyniesie ok. 62 miliony złotych. Planowane oddanie mieszkań w pierwszym etapie na nastąpić w 2022 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Odnotowano pierwszy upał w tym roku w Polsce. Pod Poznaniem
28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
20.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro