Reklama
Reklama

Opolska: trwa budowa osiedla komunalnego

fot. ZKZL

Przy ulicy Opolskiej powstaje osiedle komunalne.

To największa inwestycja w historii Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Docelowo powstanie tam 1100 mieszkań komunalnych, aktualnie prace trwają nad 287 lokalami. Tę część podzielono na dwa etapy.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

- Plac budowy został przekazany pod koniec lutego i już teraz mieszkańcy Poznania mogą zobaczyć jak prężnie postępuje ta inwestycja. W ramach prac w pierwszym etapie inwestycji trzy budynki są już w dużym zaawansowaniu robót murarskich. W jednym z bloków jest już wymurowana ostatnia kondygnacja i w najbliższym czasie rozpocznie się montaż konstrukcji dachu. Dwa pozostałe bloki w tym etapie są w fazie murowania czwartej kondygnacji - poinformował Łukasz Kubiak z ZKZL.

Drugi etap rozpoczął się trzy miesiące wcześniej niż zakładano, a obecnie trwa już wylewanie fundamentów.

- Warto przypomnieć, że w pierwszym etapie aż 38 mieszkań będzie przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami a kolejne 40 będzie można dostosować do potrzeb takich osób. To blisko 30% całości mieszkań budowanych w pierwszym etapie. Spółka wyszła naprzeciw potrzebom mieszkańców Poznania w tej kwestii i mocno rozszerzyła swoje plany w tym zakresie - zaznaczył Kubiak.

Przy ulicy Opolskiej do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe o metrażu od 31 do 66 metrów kwadratowych. Projektując nowe osiedle przy ulicy Opolskiej ZKZL nie zapomniał o zagospodarowaniu terenu wokół budynków. W sąsiedztwie bloków pojawią się drogi wewnętrzne, miejsca postojowe dla mieszkańców, chodniki, niezbędne oświetlenie oraz plac zabaw dla najmłodszych.

Łączna kwota inwestycji wyniesie ok. 62 miliony złotych. Planowane oddanie mieszkań w pierwszym etapie na nastąpić w 2022 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro