Reklama

Buspas na Garbarach się wydłuży. Trwają prace

fot. UMP
fot. UMP

Zgodnie z planem, we wtorek, po porannym szczycie, rozpoczęły się prace przygotowawcze, które potrwają do piątku.

Buspas ma zostać uruchomiony w sobotę. Obecne trwa usuwanie oznakowania na jezdni, która jest frezowana na mokro. Następnie likwidowane będą linie ciągłe pomiędzy jezdniami. Po tych pracach wykonane będzie nowe malowanie na jezdni. Roboty przygotowujące buspas potrwają do piątku, 18 września. Prace nie będą prowadzone w godzinach od 7:00 do 9:00.

Po zmianach na odcinku ul. Garbary - od przystanku przy dworcu PKP do ul. Północnej - zamiast czterech pasów ruchu dla samochodów powstaną trzy. Dotychczas były one za wąskie i w niektórych fragmentach miały jedynie po około 2,5 metra szerokości i zdarzało się, że szerokie pojazdy zahaczały o lusterka innych jadących obok lub z przeciwka. Dzięki utworzeniu trzech pasów każdy z nich będzie miał trzy metry, co zapewni bezpieczny przejazd obok siebie - informują miejscy urzędnicy.

Jak już informowaliśmy buspas wyznaczony będzie na ul. Garbary między ulicami Armii Poznań i Grochowe Łąki - od przystanku "Garbary" przy dworcu i pętli autobusowej do wjazdu na kolejny przystanek w stronę centrum "Grochowe Łąki". Nowym buspasem, podobnie jak na większości innych, będą mogły się także poruszać taksówki, pojazdy elektryczne, służby miejskie, rowery oraz motocykle.

W przeciwną stronę - od centrum w stronę Cytadeli - od wyjazdu z przystanku "Małe Garbary" do ul. Szyperskiej wyznaczona będzie śluza dla autobusów i rowerów do jazdy na wprost z pasa służącego pozostałym pojazdom do skrętu w prawo w ul. Szyperską. Dalej ul. Garbary będzie miała jeden pas ruchu w kierunku Cytadeli, wzdłuż którego zaplanowano także pas dla rowerzystów. Odcinek ten będzie ważnym łącznikiem i uzupełnieniem pomiędzy częścią Wartostrady obecnie kończącej się przy moście Chrobrego, a tej wzdłuż ul. Szelągowskiej. Wkrótce rozpocznie się budowa drogi rowerowej przebiegającej pod mostem Chrobrego przez cypel w kierunku Estkowskiego - dodają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro