Reklama
Reklama

Wyrzucił śmieci na pobocze drogi. Wpadł, bo znaleziono skrawek urzędowego pisma

fot. Straż Miejska

Nielegalne wysypisko na Starołęce zostało posprzątane.

Strażnik rejonowy z Nowego Miasta doprowadził do usunięcia kolejnego dzikiego wysypiska śmieci - tym razem przy ulicy Starołęckiej. Może nie było to ogromne składowisko odpadów, ale drobne, rozrzucane przez wiatr śmieci, które nie są dobrą wizytówką miasta - tłumaczy Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

Podczas patrolu, podległego funkcjonariuszowi terenu, zauważył on rozrzucone wzdłuż ulicy śmieci. Wśród nich między innymi znalazł się skrawek urzędowego pisma, które zawierało numery rejestracyjne pojazdu. Taki drobny szczegół, ale okazał się bardzo pomocny w ustaleniu sprawcy zanieczyszczenia pobocza drogi. Właściciel pojazdu został wezwany do siedziby Referatu Nowe Miasto, gdzie strażnik przedstawił mu znalezione dokumenty. Mężczyzna przyznał się, do wyrzucenia śmieci na pobocze drogi - dodaje rzecznik.
Mandat w wysokości 500 zł. i sprzątanie wyrzuconych śmieci zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji odpadów będzie przestrogą na przyszłość - kończy.

W pierwszym półroczu tego roku funkcjonariusze ujawnili i spowodowali usunięcie 311 nielegalnych wysypisk odpadów, a 46 z nich posprzątali sami sprawcy. W sprawie pozostałych strażnicy wnioskowali o usunięcie do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP lub innych podmiotów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
47.65 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro