Decyzja o ewentualnym unieważnieniu pozwolenia na budowę zamku w Stobnicy będzie później niż planowano
Obecnie wszystkie strony postępowania zapoznają się ze zgromadzonym materiałem.
W sierpniu wojewoda wielkopolski zawiadomił o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji starosty obornickiego dotyczącej pozwolenia na budowę obiektu mieszkalnego i gospodarczego na obszarze chronionym Natura 2000 Puszcza Notecka. Wniosek w tej sprawie złożył do wojewody prokurator okręgowy w Poznaniu. Pismo prokuratury dotyczy stwierdzenia nieważności decyzji z uwagi na rażące naruszenie prawa oraz wstrzymania jej wykonania.
Pełna dokumentacja dotycząca decyzji starosty obornickiego wpłynęła do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego 13 sierpnia br., co pozwoliło na przystąpienie do merytorycznej oceny sprawy i zawiadomienie stron o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego - informował w sierpniu Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.
Postępowanie administracyjne miało potrwać do połowy września. Już wiadomo, że będzie trwało dłużej. Wydłużenie postępowania do 9 października wynika z jej skomplikowanego charakteru i konieczności dokonania szczegółowej analizy zgromadzonej w toku postępowania dokumentacji. Po dokonaniu pełnej merytorycznej oceny sprawy, jeszcze przed wydaniem decyzji kończącej, rozstrzygnięta zostanie kwestia ewentualnego wstrzymania wykonalności decyzji. Obecnie nie jest możliwe określenie ostatecznego wyniku w sprawie - przekazuje Stube.
Już wielokrotnie o tej inwestycji pisaliśmy na łamach naszego portalu. Zamek ma mieć 15 kondygnacji, w tym 1 podziemną oraz ma się w nim znaleźć 46 mieszkań.
Wiosną ubiegłego roku sprzeciw wobec budowy wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. Wówczas informowano, że inwestycja zajmuje większy teren niż deklarowano. Konkretnie zajmuje więcej niż 2 hektary, a tym samym taka inwestycja wymaga uzyskania decyzji środowiskowej, której inwestor w tym przypadku nie posiada.
Już wcześniej pisaliśmy też o zatrzymaniu 7 osób w związku z tą sprawą. To m.in. inspektorzy Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Obornikach, osoby reprezentujące inwestora oraz architekt i główny projektant inwestycji, a także urzędnicy Wydziału Architektury i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Wszystkim zarzuca się przestępstwa urzędnicze - m.in. nadużycie uprawnień i niedopełnienie obowiązków.
Najpopularniejsze komentarze