Reklama
Reklama

Poznań z nagrodą. Jest miastem przyjaznym inwestorom

fot. UMP
fot. UMP

Stolica Wielkopolski zwyciężyła w konkursie Prime Property Prize 2020 i zdobyła miano Miasta Przyjaznego Inwestorom.

Tytuł Miasta Przyjaznego Inwestorom jest przyznawany między innymi za działania na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego i tworzenia warunków do zwiększenia aktywności inwestorów. W rywalizacji Poznań pokonał Kraków, Lublin, Kołobrzeg i Częstochowę. Nagrodę podczas uroczystej gali w Warszawie odebrał w poniedziałek prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Dziękuję za to wyróżnienie - mówił Jacek Jaśkowiak. Jest ono wyrazem uznania dla pracy poznańskiego Biura Obsługi Inwestorów, Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP oraz Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Jednym z kryteriów, którymi kierujemy się przy realizowaniu miejskich inwestycji jest to, na ile będą one impulsem dla inwestorów z sektora prywatnego. Dziękuję za wyraz zaufania. Żyjemy dziś w cieniu pandemii, która dla wielu branż oznacza kryzys. Czasem jednak warto wykorzystać kryzys, by rozwinąć biznes. Tego Państwu życzę i zachęcam do inwestowania w Poznaniu - dodał

Konkurs Prime Property Prize wyłania firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. Organizuje go Grupa PTWP SA, wydawca portali PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl - tłumaczą miejscy urzędnicy.

Redakcja tworzy listę nominowanych dla każdej kategorii na podstawie propozycji nadesłanych przez specjalistów. Następnie ci sami eksperci wybierają swoich kandydatów na zwycięzców. Równocześnie odbywa się głosowanie czytelników portalu Propertynews.pl oraz Propertydesign.pl. Laureaci zostają wyłonieni po zliczeniu głosów ekspertów i czytelników portali. W tym roku konkurs cieszył się rekordowym zainteresowaniem, zarówno jeśli o chodzi liczbę zgłoszonych firm, jak i oddanych głosów - podkreślają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
31.42 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro