Reklama
Reklama

U zbiegu ul. Poznańskiej, Mickiewicza i Jeżyckiej wyłączona została sygnalizacja. Ma to usprawnić przejazd

fot. ZDM

Przez kilka najbliższych dni włączone będą światła żółte migające. Tak by kierowcy, rowerzyści i piesi mogli przyzwyczaić się do zmiany.

Od początku wakacji skrzyżowanie przechodziło metamorfozę. Wyznaczone zostały dodatkowe przejścia dla pieszych, by zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów wybudowano azyle. Są pasy ruchu dla rowerzystów, a także dodatkowe oznakowanie.

Od dzisiaj wyłączona zostaje także sygnalizacja świetlna. Kierowcy i rowerzyści muszą pamiętać, że jest to skrzyżowanie równorzędne. Oznacza to, że pierwszeństwo mają nadjeżdżający z prawej strony - dodatkowe znaki informują o zasadach przejazdu - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Dzięki tej zmianie mają poprawić się warunki przejazdów pomiędzy Jeżycami, a centrum Poznania oraz wewnątrz osiedla - przejazd z ul. Poznańskiej w ul. Jeżycką. Nowe rozwiązanie będzie monitorowane. Prosimy o zachowanie ostrożności i przypominamy o nowym oznakowaniu - dodaje.

Z kolei dla zwiększenia bezpieczeństwa dzieci idących do szkoły, nad jezdnią na ul. Jeżyckiej montowany jest nowy, większy wysięgnik sygnalizacji świetlnej. Tak by polepszyć widoczność świateł przed przejściem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro