Reklama
Reklama

Otwarto nowy blok operacyjny w szpitalu w Puszczykowie. "Jest jednym z najnowocześniejszych w kraju"

fot. j

Cała inwestycja kosztowała 31,5 miliona złotych. I właśnie została oddana do użytku.

Nowy blok operacyjny postawił nas na rynku usług medycznych w zupełnie innym miejscu. Otwiera olbrzymie możliwości funkcjonowania. Jest jednym z najnowocześniejszych w kraju i najnowocześniejszy w Wielkopolsce - podkreśla z dumą Jan Grabkowski, starosta poznański.

Przed zabiegiem pacjent trafia najpierw na salę przygotowania. Po załatwieniu wszelkich formalności, i - jeśli to konieczne - po podaniu znieczulenia pacjent trafia na jedną z pięciu sal. Po operacji trafia się do nowoczesnej sali wybudzeń.

Po wielu miesiącach projektowania, budowania i wyposażania blok operacyjny rozpoczął przyjmowanie pacjentów. To bardzo satysfakcjonująca chwila. Przeprowadzamy rocznie blisko 4000 operacji. Są to zabiegi z zakresu ortopedii, chirurgii, neurochirurgii i urologii. Część pacjentów trafia do nas w stanach nagłych, leczymy także osoby z chorobami onkologicznymi. Nowy blok stwarza jeszcze lepsze warunki do ich leczenia, a wysoko wykwalifikowanemu personelowi medycznemu, lekarzom i pielęgniarkom, znakomite warunki do pracy - mówi Ewa Wieja, prezes Zarządu Szpitala w Puszczykowie.

Sale w zależności od specyfiki wykonywanych zabiegów wyposażane są dodatkowo w artroskop, laparoskop, mikroskop operacyjny, ultrasonograf lub aparat rentgenowski. Do dyspozycji jest też supernowoczesne oświetlenie z wmontowaną kamerą, która przekazuje obraz operowanego pola na duże monitory. Ogromnym ułatwieniem są także stacje DICO - to komputerowy system, umożliwiający lekarzowi wgląd w historię choroby, która jest błyskawicznie dostępna na specjalnych ekranach. Wyposażenie nowego bloku kosztowało 9 milionów złotych - dodaje starosta Jan Grabkowski.

Zakończyliśmy kolejny etap w życiu naszego szpitala. 16 lat temu ratowaliśmy budżet, spłacaliśmy długi, a następnie sukcesywnie finansowaliśmy w infrastrukturę i sprzęt. Dopiero po kilku latach przyszedł czas na duże inwestycje
- tłumaczy Jan Grabkowski, starosta poznański. Ale to nie koniec myślenia o rozwoju naszej lecznicy. Teraz czas na wspieranie rozwoju kadr. Mamy w powiecie plany na wiele lat i na wiele milionów - podsumowuje starosta Jan Grabkowski. Nowy blok szpitala stoi w miejscu, w którym kiedyś stała fontanna.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
18℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro