Reklama
Reklama

Zaatakował nożem 71-latka, po czym zasnął w jego mieszkaniu na kanapie

fot. KPP Szamotuły

34-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. W godzinach popołudniowych, dyżurny Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie, iż w Dusznikach został napadnięty senior. Na miejsce wysłał dzielnicowych z miejscowego posterunku.

Policjanci ustalili, iż około godziny 15.00, 71-latek na swojej posesji zastał młodego mężczyznę, który zażądał od niego pieniędzy. Sprzeciw seniora na nic się zdał, gdyż napastnik wszedł do jego domu dalej żądając gotówki. Z ustaleń wynika, iż między napastnikiem, a pokrzywdzonym doszło do szarpaniny, więc przestraszony 71-latek dał mu to, czego żądał. To jednak nie pomogło. Rozbójnik chciał więcej pieniędzy i zaatakował seniora nożem, przecinając mu skórę na ręce, po czym sam zabrał resztę pieniędzy, które pokrzywdzony posiadał - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

Co okazało się zaskakujące, po wszystkim napastnik nie uciekł, ale położył się na tapczan i po chwili zasnął. Pokrzywdzony wykorzystał tą sytuację i uciekł do sąsiadów, aby wezwać na pomoc policję - dodaje.

Dzielnicowi nie mieli problemu z zatrzymaniem podejrzanego. Zastali go śpiącego w domu 71-latka. Okazało się, iż był to 34-letni mieszkaniec gminy Kuślin. Ustalono, iż 34-latek już wcześniej mógł okraść seniora. Jego łupem padły wówczas motorowery. Pokrzywdzony nie zgłaszał wtedy sprawy, gdyż stwierdził, że nie poniósł wielkiej straty - tłumaczy rzeczniczka.

W trakcie zatrzymania, 34-latek najwyraźniej nie był zadowolony z przyjazdu policji, gdyż nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Został jednak zatrzymany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci znaleźli przy nim pieniądze, które zostały skradzione 71-latkowi. Mienie mogło wrócić do właściciela - dodaje.

34-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży motorowerów oraz rozboju z użyciem noża. Na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
10.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro