Reklama
Reklama

Koronawirus w szkole w Tulcach. Proboszcz i wikary na kwarantannie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. www.szkolatulce.pl
Zdjęcie ilustracyjne | fot. www.szkolatulce.pl

Informację o zakażeniu w weekend przekazywali nam rodzice.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację od dyrekcji Szkoły Podstawowej o potwierdzeniu koronawirusa u pracownika szkoły. - napisał nasz Czytelnik i przesłał informację, jaką do rodziców rozesłał dyrektor szkoły.

Szanowni Państwo, właśnie dostałem informację, że jeden z pracowników szkoły miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Osoba to od ponad tygodnia jest nieobecna w pracy. Kontaktowałem się z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, który zalecił wszystkim uczniom i pracownikom wzmożoną obserwację stanu swojego zdrowia. Osoby, u których wystąpiły objawy wskazujące na zakażenie, powinny pozostać w domu i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem rodzinnym w celu uzyskania wytycznych na temat dalszego postępowania. Proszę jednocześnie o pilne dostarczenie do szkoły informacji o ewentualnych zaleceniach lekarza rodzinnego - napisał Andrzej Szymczak, dyrektor Zespołu Szkół w Tulcach. W tym momencie zdaniem PSSE w Poznaniu nie ma podstaw do zmiany trybu pracy szkoły - dodał.

Nie podano informacji, kto z osób pracujących w szkole ma koronawirusa. Pojawiają się jednak liczne spekulacje między innymi, że może być to katecheta, a zarazem wikary z parafii w Tulcach. Parafia na swoim profilu facebookowym poinformowała o koniecznej kwarantannie proboszcza i wikarego.

W niedzielę 13 września o 17.00 zostałem objęty prewencyjno-obserwacyjną kwarantanną ze względu na środowy kontakt z...

Opublikowany przez Parafia Tulce Niedziela, 13 września 2020

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro