Reklama
Reklama

Nika Kaczarawa zawodnikiem Lecha Poznań

fot. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Nika Kaczarawa został nowym zawodnikiem Lecha Poznań.

Gruzin w piątek przechodził testy medyczne, a w niedzielę oficjalnie ogłoszono podpisanie przez niego kontraktu. Piłkarz trafił do Kolejorza na zasadzie rocznego wypożyczenia z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

W 44 meczach na Cyprze Kaczarawa zaliczył 10 bramek i 12 asyst. Sezon 2017/18 spędził w Koronie Kielce, zdobywając 9 goli i dorzucił do tego 8 ostatnich podań. Jego mocną stroną są świetne warunki fizyczne, przede wszystkim 198 centymetrów wzrostu.

- Nika przychodzi do nas, by podjąć rywalizację w przedniej formacji. Mamy tam już oczywiście Mikaela Ishaka, który świetnie zdążył się zaprezentować kibicom i naszego młodego wychowanka z akademii Filipa Szymczaka, który także zaczął już zdobywać bramki, a teraz ma drobny uraz i czekamy aż wyzdrowieje. Jest też sprowadzony niedawno Mohammad Awwad, który może zagrać nie tylko jako typowa "dziewiątka", ale także ustawiony za napastnikiem, jako "dziesiątka" lub na skrzydle. Nika jest trochę innym typem zawodnika - silny, mocny fizycznie, dobrze zbudowany, więc na pozycjach ofensywnych jesteśmy teraz bardzo dobrze zabezpieczeni - powiedział Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

- Przez ostatnie dwa lata grałem w cypryjskim Anorthosisie Famagusta i cieszę się, że teraz będę miał znów okazję grać na boiskach ekstraklasy. Kiedy występowałem jeszcze w Koronie nie miałem okazji zagrać w Poznaniu, więc nie mogę się już doczekać, żeby teraz wybiec na tym pięknym stadionie przed fantastyczną publicznością. Wybrałem Lecha, bo w tym klubie zawsze walczy się o najwyższe cele i wierzę, że jestem w stanie w tym drużynie pomóc - powiedział sam zainteresowany.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro