Reklama
Reklama

Sprzedano "złoty" biurowiec przy Unii Lubelskiej. "Jeden z symboli Poznania za czasów PRL-u"

fot. Czytelnik

Trudno go nie zauważyć z ronda Żegrze.

To jeden z budynków, które od lat kojarzą się z tym rejonem Poznania. Dotychczasowy właściciel obiektu, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego, kilka miesięcy temu ogłosił przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. 8-kondygnacyjny biurowiec ma ponad 3700 metrów kwadratowych powierzchni. - Budynek posiada funkcje mieszane: biurowe, usługowe, magazynowe. Część pomieszczeń nie jest aktualnie użytkowana. Stan techniczny budynku biurowego jest dobry - nie zagraża bezpieczeństwu i nadaje się do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem - można było przeczytać w ogłoszeniu przetargowym.

- Jeden z symboli Poznania za czasów PRL-u poszedł pod młotek. Z nieoficjalnych informacji wynika, że "złoty" biurowiec WSK wykupiła Skoda - pisze nasz czytelnik Marcin. - Zastanawiam się co się stanie z samą firmą WSK Poznań oraz z halami produkcyjnymi, które są wynajmowane przez wiele firm - dodaje.

Jak udało nam się ustalić, nabywcą nieruchomości jest firma Auto Handel Centrum Grupa Cichy, która działa m.in. po sąsiedzku, także przy ulicy Unii Lubelskiej (salon Skody). Nie zdradzono nam jednak za jaką kwotę sprzedano budynek. Wiadomo, że cena wywoławcza wynosiła 13,6 mln złotych, a kupujący zapłacił więcej.

WSK wciąż będzie działać, sprzedaż biurowca nie wpłynie znacząco na funkcjonowanie firmy. Zapytaliśmy nabywcę biurowca o plany na zagospodarowanie nieruchomości. Czekamy na odpowiedź.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro