Reklama
Reklama

Kolejna droga rowerowa powstała w Poznaniu

fot. ZDM
fot. ZDM

Tym razem chodzi o ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Brzechwy.

Powstał po południowej stronie ulicy, na odcinku pomiędzy ulicami Szeherezady i Makuszyńskiego. Ma 250 metrów długości i od 3 do 4 metrów szerokości. Piesi i rowerzyści zyskali bezpieczny dostęp do Lasku Marcelińskiego czy ulicy Leśnych Skrzatów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego została wykonana z asfaltu, a przecinające ją zjazdy z betonowej kostki brukowej. Ciąg został z obu stron zakończony bezkrawężnikowymi przejazdami rowerowymi przez ulice Szeherezady i Makuszyńskiego - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich. Dodatkowo zadbano tu o maty dotykowe dla niewidomych i niedowidzących, a także gięte słupy znaków drogowych.

W ramach inwestycji wykonano również naprawę jezdni ul. Brzechwy: na szerokości 1 metra od ul. Szeherezady do ul. Makuszyńskiego i na szerokości 5 metrów przy przystanku autobusowym. Całkowity koszt zrealizowanych prac wyniósł 304 tysiące złotych - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro