Reklama
Reklama

Zmiany na Ściegiennego: samochody pojadą jednym pasem

fot. PIM

Uwaga na utrudnienia komunikacyjne w rejonie ulicy Ściegiennego.

W poniedziałek, 14 września, rozpoczną się prace związane z włączeniem powstającej w ul. Kordeckiego kanalizacji deszczowej w istniejącą instalację w ul. Ściegiennego.

- W związku z zaplanowanymi robotami od poniedziałku kierowcy jadący ul. Ściegiennego w kierunku ul. Arciszewskiego, na wysokości ul. Kordeckiego, będą mieli do dyspozycji jeden, zewnętrzny pas ruchu. Prosimy o zachowanie ostrożności w pobliżu prowadzonych prac oraz zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie, w tym na ograniczenie prędkości w tym rejonie do 30 km/h oraz zakaz wyprzedzania - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Trwająca inwestycja to prace wchodzące w skład rozpoczętej w sierpniu przebudowy dwóch odcinków ul. Kordeckiego: od ul. Ściegiennego do ul. Albańskiej oraz od ul. Ściegiennego do ul. Sielskiej.W ich ramach budowana jest infrastruktura instalacyjna i drogowa. Zakończenie prac i wprowadzenie docelowej organizacji ruchu zaplanowano na IV kwartał bieżącego roku.

- Dzięki realizacji inwestycji powstaną m.in. asfaltowa jezdnia, zatoki postojowe i zjazdy do posesji z kostki brukowej oraz nowa nawierzchnia na chodnikach. Nasadzone zostaną nowe drzewa oraz krzewy, a istniejące trawniki poddane będą regeneracji. Budowa obejmuje także nową kanalizację deszczową oraz oświetlenie uliczne. Pojawią się też nowe ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. Całość prac uzupełni oznakowanie ulicy - zapowiadają PIM.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro