Reklama
Reklama

Beton znika znad Warty. Brzegi mają być ładniejsze i bezpieczniejsze

fot. Mariusz Wiśniewski / FB

Prace rozpoczęły się w poniedziałek.

Dziś zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski sprawdził jak postępują w tym miejscu prace. Wracając z pracy byłem jeszcze sprawdzić stan rozpoczętych kilka dni temu prac związanych z ranaturalizacją brzegów Warty i usuwaniu zniszczonych opasek betonowych. Prace jak widać idą - napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Przypominamy. Zgodnie z zapowiedziami dotychczasowe umocnienia rzeki zostaną poddane gruntownej rewaloryzacji. Elementy betonowe zastąpią materiały ekologiczne. Remont czeka też infrastrukturę brzegową - tarasy, schody, slipy. Wszystko to pozwoli zabezpieczyć brzegi Warty przed erozją. Zmiany mają wpłynąć pozytywnie nie tylko na bezpieczeństwo, ekosystem ale też atrakcyjność terenów nad Wartą. Inwestycja jest podzielona na etapy (łącznie będzie ich sześć).

Obecne umocnienia rzeki zostały wykonane pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Dziś są w fatalnym stanie. Występują spękania, wykruszenia i liczne załamania. Nie tylko zagrażają bezpieczeństwu wypoczywających nad rzeką i utrudniają uprawianie sportów wodnych, ale też wpływają niekorzystnie na ekosystem.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro