Reklama
Reklama

Na Jarochowskiego pojawia się nowy chodnik

fot. PIM

Prace związane z przebudową ulicy zaczęły się blisko 2 miesiące temu.

Obecnie drogowcy pracują na odcinku pomiędzy Chociszewskiego i Sczanieckiej. - Prowadzone są tam roboty związane z infrastrukturą podziemną i rozpoczęło się już układanie nawierzchni pierwszych chodników oraz miejsc parkingowych. Trwają także roboty związane z zabezpieczeniem systemu korzeniowego rosnących wzdłuż ulicy drzew - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na koniec września ma się tu rozpocząć drugi etap prac, który obejmie odcinek od Sczanieckiej do Wyspiańskiego. Cała inwestycja ma się zakończyć w tym roku. W jej ramach pojawią się tutaj nowa nawierzchnia jezdni, nowe chodniki, krawężniki, oświetlenie, powstaną zatoki parkingowe. - Dotychczasowe miejsca parkingowe zostaną uporządkowane, co uniemożliwi rozjeżdżanie przyulicznej zieleni i pozwoli na zagospodarowanie jej na nowo - podkreślają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Po zakończeniu prac kierowcy będą poruszać się ulicą Jarochowskiego z maksymalną prędkością 30 km/h. POjawią się tu dwa wyniesione skrzyżowania oraz progi zwalniające. Zniknie sygnalizacja na skrzyżowaniu z ulicą Limanowskiego.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami intensywne opady deszczu, a nawet burze
19℃
11℃
Poziom opadów:
5.8 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro