Reklama
Reklama

Policjanci pojawili się na zlocie tuningowanych aut. Zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych

fot. policja
fot. policja

Impreza odbywała się w sobotę wieczorem w rejonie pilskiego lotniska.

5 września policjanci z Piły pojawili się w pobliżu lotniska, by sprawdzić doniesienia o zlocie tuningowanych aut, który miał się tam odbywać. - W działaniach wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Wśród nich znalazło się ponad 20 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Piły, Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, a także mundurowi z Czarnkowa i Wągrowca. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze szczegółowo sprawdzili stan techniczny pojazdów - wyjaśnia mł. asp. Jędrzej Panglisz z pilskiej policji.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

NIe obyło się bez ujawnienia nieprawidłowości. Najczęściej w samochodach stwierdzono nieprawidłowo zmodyfikowane układy wydechowe, opony wystające poza obrys błotników, nieprawidłowe ogumienie i kolorowe żarówki bez homologacji używane w lampach. - Ogółem skontrolowano blisko 70 pojazdów. W związku z nieprawidłowym stanem technicznym funkcjonariusze zatrzymali 14 dowodów rejestracyjnych oraz nałożyli 23 mandaty karne - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro